Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Тренінг із написання текстів “Розкажи світу про свій досвід життя в окупації”, 7-9 квітня 2023, м. Київ

З 7 по 9 квітня в Києві проходив тренінг із написання текстів “Розкажи світу про свій досвід життя в окупації”, котрий провів “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Слід зауважити, що відповідний навчальний курс було реалізовано в рамках проєкту “Розширення можливостей громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницький внесок у протидію агресії Росії” громадської організації Kurve Wustrow (Німеччина) та вищезгаданим СЦГІ.

До такої ініціативи долучилися професор кафедри управління соціальними комунікаціями Іванова Ірина Борисівна та четверо студентів-журналістів факультету міжнародних відносин і журналістики ХНЕУ ім. С. Кузнеця: Терещенко Артем, Олексенко Ярослава, Костенко Анастасія та Швець Дарія.

Загалом у заході взяли участь 12 учасників із різних областей: Харківської, Херсонської, Чернігівської, Донецької та Запорізької. Здобували нові компетенції відібрані журналісти під керівництвом Слави Світової – відомої письменниці та сертифікованої експертки з креативності.

Протягом трьох днів учасники змогли відкрити в собі творчий потенціал та професійно продемонструвати у власних історіях тяжкість життя періоду війни. Організатори планують опублікувати на електронних ресурсах тексти слухачів, а деякі з них навіть перекласти на одну із західноєвропейських мов та поширити у вигляді друкованих матеріалів. Це будуть реальні історії про життя в окупації, «сірій зоні», під обстрілами, в полоні чи далеко від рідної домівки…

“Почулися вибухи. Серце закалатало. Хоч би не обстріл. Все-таки він… Здавалося, одразу з різних сторін. Крики, паніка, хаос. Перелякані люди кинулися в приміщення Палацу культури. Комусь стало погано. Хтось беззвучно плакав. Хтось молився. Хтось хапався за серце. А хтось непритомнів. Я хаотично шукала в сумочці якісь ліки, щоб допомогти тим, кому стало погано”, – так звучить уривок, написаний однією із наших студенток під час тренінгу.

Попри складні життєві історії, атмосфера в групі була тепла та позитивна. В учасників лишились виключно приємні враження від навчального тренінгу.

Один із відгуків студентів: “Безперечно, участь в тренінгу – це безцінний досвід. Усі мої переживання та страхи щодо того, чи зможу я відкритись перед незнайомими людьми та написати якісний текст, розвіялися через п’ять хвилин після початку тренінгу. Тут важливу роль зіграла тренерка заходу, яка відразу налаштувала всіх учасників на позитивний лад. Вона знайшла індивідуальний підхід до кожного з нас, допомогла дістати власні історії з середини, описати свої емоції простими словами. Також мені сподобалась велика кількість інтерактивних практичних завдань. Це було дійсно круто й цікаво! Дякую за таку можливість та досвід!”.

Окрім практичних навичок, різних письменницьких секретів, спілкування з приємними людьми, тренінг дав студентам можливість розповісти суспільству про горе та біль, який несе російська агресія, адже про це не потрібно мовчати.

Матеріал підготували студенти-журналісти:
Терещенко Артем, Олексенко Ярослава, Костенко Анастасія та Швець Дарія