Кафедра української філології та історії

Місія кафедри – це вдосконалення гуманітарних знань, формування цілісного державотворчого світогляду, мовної та комунікативної компетентностей майбутніх фахівців у професійній і науковій сферах комунікації за національними та міжнародними стандартами.

Рік заснування кафедри – 1991.

Ольга ЧЕРЕМСЬКА

ЧЕРЕМСЬКА Ольга Степанівна

Завідувачка кафедри української філології та історії, професор, доктор філологічних наук

Автор понад 185 наукових праць, має наукові інтереси:
історія та культура сучасної української літературної мови, лексикологія, лінгвостилістика.

Викладачі кафедри

Навчальні дисципліни кафедри:

• «Українська мова (за професійним спрямуванням)»;
  • «Українська мова (за професійним спрямуванням) для іноземних студентів»;
  • «Іноземна (українська) мова»;
  • «Українська мова як іноземна. Основи наукового мовлення»;
  • «Українська мова як іноземна. Основи наукової комунікації» для магістрів;
  • «Українська мова як іноземна» для аспірантів;
  • «Країнознавство»;
  • «Соціальна та економічна історія України»;
  • «Соціальна та економічна історія України для іноземців»;
  • «Соціальна та економічна історія України (англійською мовою)»;
  • «Історія підприємницької діяльності»;
  • «Історія українського друкарства»;
  • «Всесвітня історія».

Науково-дослідницька робота:

Кафедра проводить науково-дослідну роботу за темами: «Функціональні аспекти сучасної соціально-економічної та науково-технічної термінології і проблеми викладання мовних дисциплін», «Актуальні питання соціальної історії ХІХ–ХХ ст.».  Результати наукових досліджень викладачі впроваджують у договірних наукових роботах і висвітлюють у наукових статтях, монографіях, матеріалах конференцій, які публікують у фахових виданнях України та закордонних виданнях.

Вчені кафедри підготували 9 одноосібних монографій, понад 20 навчальних посібників із нормативних і вибіркових дисциплін, 4 з яких мають гриф МОНУ; підручник «Українська мова (за професійним спрямуванням)».

Доценти та викладачі кафедри є членами Центру українсько-європейського наукового співробітництва, громадської організації “Соціально-економічні ініціативи і проєкти”.

Участь кафедри в міжнародних проєктах:

• XXІІІ Східна літня школа (Польща, Варшавський університет, Центр досліджень Центрально-Східної Європи)
  • Педагогічно-психологічний курс (Чеська республіка, м. Брно, Університет Масарика, Асоціація з міжнародних питань).

Творча співпраця

• кафедра бізнес-лінгвістики Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана;
  • кафедра української мови; кафедра українознавства та лінгводидактики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди;
  • кафедра українознавства; кафедра української мови ХНУ ім. В.Н. Каразіна.
  • відділ стилістики, культури мови та соціолінгвістики Інституту української мови НАН України.

Наші студенти

• переможці Міжнародного конкурсу з української мови імені Т.Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика;
  • постійні учасники студентських наукових конференцій, наукових гуртків.

Контакти:

Перший корпус ХНЕУ
ім. С. Кузнеця

Адреса кафедри:
61166, Харків, пр-т Науки, 9а,
ХНЕУ ім. С. Кузнеця, перший корпус, ауд. 203, 219
Тел. +38 (057) 702-11-86, 3-63 (внутрішній)
E-mail: kafukraine@hneu.edu.ua
Соціальні мережі: